VI Mistrzostwa Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej dla Chłopców i Dziewcząt

Zapraszamy na już szóste mistrzostwa w piłce nożnej, które nie tylko umożliwią rywalizację sportową i popularyzację piłki nożnej, ale przede wszystkim ułatwiają nawiązywanie relacji młodzieży i środowiska szkoleniowego z Polski i Rosji.

16 drużyn: 8 polskich (województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie) i 8 rosyjskich (obwód kaliningradzki), niemal 200 dzieci z Polski i Rosji przez 3 dni będzie walczyć o Mistrzostwo Strefy Przygranicznej. Turniej przeznaczony jest dla chłopców i dziewczynek w wieku 10-14 lat, którzy rozegrają na boiskach Stadionu Miejskiego w Olsztynku mecze systemem każdy z każdym. Na otwarcie imprezy rozegrane zostaną mecze przez mieszane zespoły polsko-rosyjskie.

- Piłka nożna jest niewątpliwie najbardziej popularnym sportem na świecie. Jest to efekt klarowności przepisów, łatwości dostępu, jak też emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu, tak ze strony zawodników, jak i kibiców. Idea Mistrzostw powstała by przede wszystkim umożliwić integrację młodzieży z Polski i Rosji, ale doświadczenie pięciu lat pozwala nam także zauważyć, że wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń sportowych strefy przygranicznej Polski i Rosji. Zawody przynoszą wiele radości i satysfakcji, a także przyczyniają się do promocji zasad fair-play i zdrowego stylu życia. - mówi Ernest Wyciszkiewicz, dyrektor Centrum.

PROGRAM

Termin: 19-21 maja 2017 r.
Miejsce: Stadion Miejski w Olsztynku, ul. 22 lipca 2

19/05/2017/piątek
17:30 ceremonia otwarcia
18:00 mecze przyjaźni (połączone drużyny z Polski i Rosji)

20/05/2017/sobota
9:00 - 16:00  mecze turniejowe

21/05/2017/niedziela
10:00 mecze finałowe
11:30 ceremonia zamknięcia

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej