Międzynarodowa Szkoła Letnia „Pamięć i prawo: perspektywa prawna w ocenach historycznych"

Podczas wykładów i seminariów w mazurskim Łękuku uczestnicy z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy nabędą umiejętności pozwalające na skorzystanie z perspektywy prawnej w ocenach historycznych. Prawo międzynarodowe ukazane będzie jako narzędzie wspomagające pracę historyków, ułatwiające ocenę wydarzeń historycznych w sposób wyważony, a nie oparty na wzajemnie się wykluczających interpretacjach narodowych. Szkoła ułatwi nawiązanie osobistych kontaktów między utalentowanymi badaczami z czterech sąsiedzkich krajów, dzielących trudną historię.

SZCZEGÓŁY:

UCZESTNICY: 20 doktorantów, młodych pracowników naukowych, osób zaangażowanych w sprawy publiczne z Polski, Rosji, Niemiec i Ukrainy. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, który będzie językiem roboczym szkoły.

WYKŁADOWCY: renomowani historycy i prawnicy międzynarodowi, w tym: prof. Stefan Oeter (Uniwersytet w Hamburgu), prof. Heorhij Kasjanow (Narodowa Akademia Nauk Ukrainy), prof. Ireneusz Kamiński (Polska Akademia Nauk), prof. Władysław Czapliński, dr Andrij Portnow (Uniwersytet Humboldtów w Berlinie).

FORMAT: wykłady, seminaria i warsztaty o roli prawa międzynarodowego w historii, kwestii rozrachunków z przeszłością, odpowiedzialności sprawców i polityki pamięci.

TERMIN I MIEJSCE: 19-27 sierpnia 2017 r. w atrakcyjnym ośrodku wypoczynkowym Folwark Łękuk na Mazurach w Polsce.

GWARANTUJEMY: noclegi, wyżywienie, materiały pomocnicze, udział w wykładach i seminariach, program kulturalny oraz dojazd z Warszawy i z powrotem. Kandydaci zakwalifikowani do szkoły otrzymają imienne zaproszenie wystosowane przez organizatorów, potrzebne do otrzymania wizy.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej