Wykład prof. Ireneusza C. Kamińskiego pt.: Sprawa katyńska w Trybunale w Strasburgu.

prof. dr hab. Ireneusz C. Kamiński

26 lutego 2013 r. odbył się wykład prof. Ireneusza C. Kamińskiego z Instytutu Nauk Prawnych PAN, pełnomocnika rodzin ofiar zbrodni katyńskiej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polska-Rosja. Portret wzajemny. Między historią a współczesnością” organizowanego we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie.

prof. dr hab. Ireneusz C. Kamiński – prawnik i socjolog, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Europejskiej Akademii Teorii Prawa w Brukseli. Pracownik naukowy w Zakładzie Prawa Międzynarodowego Publicznego Instytutu Nauk Prawnych PAN i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Rady Narodowego Centrum Nauki. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w pracy naukowej. Autor siedmiu książek i prawie dwustu innych publikacji. Specjalizuje się w problematyce związanej z Europejską Konwencją Praw Człowieka. Ekspert Rady Europy w zakresie swobody wypowiedzi oraz wolności mediów. Współpracownik wielu krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw człowieka, m.in. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu jest pełnomocnikiem m.in. rodzin ofiar zbrodni katyńskiej.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej