Aneksja Krymu: długa zima w Rosji

Nowa publikacja Centrum „A successful failure: Russia after Crime(a)” stała się przyczynkiem do dyskusji na temat sytuacjia Rosji trzy lata po aneksji Krymu. Prelegenci zastanawiali się jak po aneksji Krymu w 2014 r. zmienił się rosyjski rząd i społeczeństwo? Jaką politykę informacyjną realizuje Rosja? I dlaczego - pomimo nasilających się trudności ekonomicznych - Rosjanie wspierają władzę na Kremlu? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielili nasi goście: Fabian Burkhardt, Igor Grecki, Olga Irisowa. Dyskusję poprowadził Ernest Wyciszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Uczestnicy:

Fabian Burkhardt – członek rady redakcyjnej portalu analitycznego Intersection. Politolog w Centrum Badań nad Studiami Wschodnioeuropejskimi na Uniwersytecie w Bremie, absolwent Szkoły Studiów nad Europy Środkową i Wschodniej w Monachium. Stypendysta w Instytucie Spraw Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (SWP) w Berlinie.

Igor Grecki – profesor na Państwowym Uniwersytecie w Petersburgu. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. rosyjską politykę zagraniczną wobec krajów postsowieckich, stosunki międzynarodowe w Europie Środkowej i Wschodniej, stosunki Rosja-Polska i Rosja-Ukraina. Stypendysta na uniwersytetach w Niemczech i w Polsce. Autor monografii poświęconej zagranicznym wpływom na pomarańczową rewolucję na Ukrainie.

Olga Irisova analityk ds. polityki i mediów, redaktor portalu analitycznego Intersection. Jedna z autorek i redaktorów książki „A successful failure: Russia after Crime(a)”. Specjalizuje się w tematyce związanej z polityką informacyjną Kremla i metodach manipulacji opinią publiczną. Jest absolwentką European Association of the Schools of Political Studies przy Radzie Europy.

Ernest Wyciszkiewicz – dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Redaktor naczelny portalu analitycznego Intersection. Wcześniej koordynator programu ds. bezpieczeństwa energetycznego, zmian klimatu i prawa międzynarodowego w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. W latach 2003-2008 sekretarz redakcji rosyjskojęzycznego kwartalnika „Jewropa”. Autor wielu opracowań analitycznych, ekspertyz i artykułów z zakresu polityki energetycznej Federacji Rosyjskiej i Unii Europejskiej, relacji Unia Europejska-Rosja, polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej i międzynarodowych negocjacji klimatycznych.

Zapraszamy do śledzenia naszego kanały na YouTubie gdzie już niedługo ukaże się wideo zapis dyskusji.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej