13 maja 2013 r. w Krakowie w ramach wspólnego cyklu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Międzynarodowego Centrum Kultury odbył się wykład Konstantego Usenki „Oczami radzieckiej zabawki – rzecz o radzieckim i rosyjskim undergroundzie”.

Wykład ten był kolejnym spotkaniem w ramach krakowskiego cyklu „Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury”. Spotkanie poprowadził dziennikarz muzyczny Leszek Gnoiński.

Konstanty Usenko – wiolonczelista, muzyk wielu zespołów punkowych, nowofalowych i industrialnych (The Leszczers, Najakotiva, Super Girl Romantic Boys, 19 Wiosen), autor tekstów, producent, didżej, dziennikarz współpracujący m.in. z pismem Lampa. Od dzieciństwa związany z Polską i Rosją. Organizator tras koncertowych polskich zespołów w Rosji i rosyjskich w Polsce. Autor książki Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu (2012).

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej