18 marca 2013 r. Klubie Powiększenie odbyła się debata: „Rosjanin – Polak do kwadratu?”.

W latach 60., 70., Polska była dla mieszkańców ZSRS „oknem na świat”. Jak jest dzisiaj, w czasach Google’a, które opisuje Wacław Radziwinowicz? Z najnowszych badań socjologicznych wynika, że Polacy i Rosjanie są dla siebie „najdalszymi spośród bliskich” i w swoich rankingach sympatii stawiają się nawzajem dość daleko na tle innych sąsiadów. Czy rzeczywiście tak nam do siebie daleko, czy przeciwnie, jak twierdzi Tatiana Kosinowa, „jesteśmy z jednej kuchni”?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć zapoznając się z nagraniem debaty: 

TATIANA KOSINOWA - dziennikarka, pracownica Stowarzyszenia Memoriał, redaktorka naczelna portalu Memoriału – Cogita.ru („Społeczne nowości Północnego Zachodu”). Specjalizuje się m.in. w badaniu polskich wątków w rosyjskiej i sowieckiej historii. Autorka wydanej w Polsce książki „Polski mit. Polska w oczach sowieckich dysydentów”. Obecnie realizuje projekt stworzenia wirtualnego muzeum Gułagu.

WACŁAW RADZIWINOWICZ - wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Moskwie, autor książki „Gogol w czasach Google’a”. Od lat w ścisłej czołówce polskich specjalistów od Rosji.

Prowadzenie: ANDRZEJ BRZEZIECKI, redaktor naczelny, „Nowa Europa Wschodnia”.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej