Wykład Michaiła Kasjanowa pt. „Rosja dziś i jutro".

Michaił Kasjanow

Zastanawiamy się dzisiaj w którą stronę Rosja zmierza. 25 lat temu Rosjanie, Polacy i Europejczycy przekonani byli, że relacje Rosji z Zachodem idą ku porozumieniu. Owszem, pojawiały się spory i dyskusje, jednak kierunek Rosji został obrany na Zachód. Dziś coraz więcej świadczy o tym, że Rosja dokonała innego wyboru – powiedział dr Sławomir Dębski, zapowiadając wykład Michaiła Kasjanowa pt. „Rosja dziś i jutro”

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem wykładu.

Michaił Kasjanow - ekonomista, polityk, jeden z przywódców rosyjskiej opozycji. W latach 1999-2000 był ministrem finansów, a w latach 2000-2004 pełnił funkcję premiera Rosji. W 2005 r. wrócił do polityki jako przywódca opozycyjnego Rosyjskiego Sojuszu Ludowo-Demokratycznego. Nie został dopuszczony do udziału w wyborach prezydenckich w 2008 r. W 2010 r. był jednym z założycieli ugrupowania PARNAS i został jego współprzewodniczącym. Partia uczestniczyła w protestach w Rosji w latach 2011-2012 r.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej