W dniach 13-25 lipca 2014 r. odbyła się II edycja polsko-rosyjskiej szkoły paleografii i neografii cyrylickiej XV–XVIII w. zorganizowana przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego.

prof. Liubow Stoliarowa

W ramach zajęć odbyła się seria wykładów otwartych prowadzonych przez  prof. Liubow Stoliarowa jedną z najbardziej znanych specjalistek w dziedzinie paleografii, pracownika Instytutu Historii Powszechnej Rosyjskiej Akademii Nauk i Rosyjskiego Państwowego Humanistycznego Uniwersytetu (RGGU), autorkę wielu książek. 

II edycja Polsko-Rosyjskiej Szkoły Paleografii i Neografii Cyrylickiej XV–XVIII w. to specjalistyczne szkolenia i warsztaty, skierowane do doktorów oraz adeptów nauki: doktorantów i studentów studiów magisterskich, których zainteresowania koncentrują się wokół tematów dotyczących historii państwa rosyjskiego oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w badaniu której podstawę stanowią źródła ruskie i rosyjskie. Zajęcia prowadzić będą wybitni specjaliści z Polski i Rosji.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej