Dyskusje wokół książki „Europa i niedźwiedź” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. 

"Europa i niedźwiedź" to książka podejmująca próbę zbadanie semiotyki wizerunku rosyjskiego niedźwiedzia w Rosji i kulturach europejskich. O wpływie niedźwiedziej metafory na postrzeganie Rosji w świecie w Łodzi rozmawiali autorzy książki prof. Andrzej de Lazari, prof. Oleg Riabow i dr Magdalena Żakowska oraz  prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (Uniwersytet Łódzki) i dr Adam Kola (Uniwersytet Mikołaja Kopernika). Spotkanie prowadził Ernest Wyciszkiewicz.

Kolejna dyskusja odbyła się w Toruniu gdzie prof. Andrzej de Lazari i prof. Oleg Riabow rozmawiali z prof. Romanem Bäckerem, dr Adamem Kolą i dr Bożeną Żejmo z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika o tym w jaki sposób wykorzystuje się go do legitymizacji lub delegitymizacji rosyjskiej władzy oraz w polityce rosyjskiego nacjonalizmu. Spotkanie poprowadził Piotr Głuszowski.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej