Wykład Hieronima Grali „Moja Rosja” w ramach cyklu Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury  w Krakowie.

dr Hieronim Grala, fot. M. Ramus

„Moja Rosja” Hieronima Grali to kolejny wykład z cyklu Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury. Tym razem była to opowieść o kraju oglądanym z perspektywy historyka i polskiego dyplomaty, rezydującego przez dziewięć lat w obu rosyjskich stolicach. Dr Grala mówił o stereotypach wciąż obecnych w świadomości obu narodów oraz żywotności wzajemnych uprzedzeń.

Hieronim Grala – historyk i dyplomata. Wykładowca wydziału „Artes Liberales” UW, honorowy profesor Moskiewskiej Akademii Ekonomiki i Prawa. W latach 2000–2009 dyrektor Instytutów Polskich w Petersburgu i Moskwie; I radca Ambasady RP w Federacji Rosyjskiej (2007–2009). Założyciel i wydawca serii Monumenta Historica Res Gestas Europae Orientalis Illustrantia. Specjalizuje się w historii Rusi i Państwa Moskiewskiego, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-rosyjskich w wiekach XVI–XVII.

Spotkanie było zorganizowane w ramach cyklu wykładów pt. Dialog polsko-rosyjski w MCK których tematyka dotyczy szeroko pojętej wiedzy o współczesnej Rosji, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia z obszaru kultury, historii i dziedzictwa narodowego oraz relacji rosyjsko-polskich. Pomysł spotkań rosyjskich wpisujących się w tradycję odbywających się w Sali „Pod Kruki” debat o kulturze państw europejskich narodził się z inicjatywy i we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej