Wykład prof. Aleksieja Millera „Ukraina między Rosją a Unią Europejską” w ramach cyklu „Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji”.

prof. Aleksiej Miller, dr Sławomir Dębski

W Ratuszu Głównym Miasta Gdańska odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Gdańskie rozmowy o Polsce i Rosji”.  Tym razem z gościnnym wykładem przyjechał prof. Aleksiej Miller z Uniwersytetu Europy Środkowej w Budapeszcie. Tematem wystąpienia były relacje w trójkącie Rosja – Ukraina – Unia Europejska w kontekście ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej. Profesor skupił się głównie na relacjach medialnych dotyczących Ukrainy  oraz pojawiających się w nich błędach.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem wykładu:

 

 prof. Aleksiej Miller - historyk,  profesor Uniwersytetu Europy Środkowej w Budapeszcie, pracownik naukowy Instytutu Informacji Naukowej w Dziedzinie Nauk Społecznych Rosyjskiej Akademii Nauk, specjalista w zakresie historii nacjonalizmu, polityki historycznej i historiografii  w Europie Środkowej i Wschodniej, autor książek „Rosja i Europa Wschodnia”, „Imperium Romanowych i nacjonalizm”, „Zachodnie krańce Imperium Rosyjskiego” .

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej