W jakim kierunku może rozwijać się sytuacja wewnętrzna w Rosji? Czy kryzys gospodarczy grozi społecznymi i politycznymi reperkusjami? Czy i jakie znaczenie mają nadchodzące wybory do Dumy? Na te i inne pytania odpowiadali Adam Eberhardt (Ośrodek Studiów Wschodnich) i Andriej Kolesnikow (Carnegie Moscow Center). Debatę poprowadził Piotr Pogorzelski z Polskiego Radia. 

Poniższej prezentujemy nagrania z debaty:

wersja polska

wersja rosyjska

Źródło: http://wszechnica.org.pl/

Fot. Andrzej Gałązka

Andriej Kolesnikow – koordynator programu „Polityka wewnętrzna i instytucje polityczne Rosji” w Carnegie Moscow Center. Jego badania koncentrują się na analizie trendów kształtujących politykę wewnętrzną Rosji, ze szczególnym naciskiem na skutki kryzysu na Ukrainie i zmiany  ideologiczne w społeczeństwie rosyjskim. Współpracuje z Instytutem Polityki Gospodarczej J. Gajdara, zasiada w zarządzie Fundacji Jegora Gajdara i jest członkiem Komitetu Inicjatyw Obywatelskich (Komitet Aleksieja Kudrina).Publikuje m. in. w dzienniku „Wiedomosti” oraz „Gazeta.ru” i „Forbes.ru”. Był redaktorem naczelnym dziennika „Nowaja Gazeta”, zastępcą redaktora naczelnego w „Izwiestija” i „Nowoje Wriemja”. Wykładowca dziennikarstwa i nowoczesnych mediów w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Moskwie. Laureat wielu nagród dziennikarskich m.in. Złotego Pióra Rosji, nagrody Adama Smitha i nagrody Federalnej Agencji Prasowej. Jest autorem kilku książek, w tym biografii Anatolija Czubajsa.

Adam Eberhardt – doktor nauk politycznych, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował m.in. jako szef biura badań i analiz w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz stały korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Moskwie. Członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych, Rady Programowej Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa oraz Rady Naukowej Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie. Zainteresowanie badawcze: polityka wewnętrzna i zagraniczna Rosji, Białorusi oraz Ukrainy, stosunki międzynarodowe na obszarze postsowieckim, Europejska Polityka Sąsiedztwa, Partnerstwo Wschodnie.

Czas: 24 maja 2016 r.
Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy - Dom Innowacji Społecznych 
(Dom Braci Jabłkowskich), III piętro, ul. Bracka 25, Warszawa

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej