- Nie wiadomo, po której stronie barykady znalazła się Rosja - mówił w radiowej Jedynce dr Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Prezydent Francji Francois Hollande opowiedział się w czwartek (26.11) w Moskwie za budową "wielkiej koalicji" przeciwko Państwu Islamskiemu (IS). Złożył taką deklarację przed rozmową z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem na Kremlu. Czy to stwarza szansę na ocieplenie stosunków między Rosją a Zachodem?

Sławomir Dębski tłumaczył, że Rosji będzie ciężko odbudować relacje z Zachodem. Jak mówił, były już podejmowane takie próby, ale kończyły się niepowodzeniem i podobnie może być teraz.

- Wiarygodność Władimira Putina w ciągu ostatniego roku gwałtownie spadła, więc gotowość do zaufania jest ograniczona - podkreślił. - Poza tym Syria jest miejscem, w którym trudno znaleźć dobre rozwiązanie i dodanie tam jeszcze jednego aktora - Rosji, z dość specyficznymi własnymi interesami, wcale nie ułatwia znalezienia tego rozwiązania - dodał gość audycji "Więcej świata".

Dr Dębski zaznaczył przy tym, że tak naprawdę nie wiadomo, po której stronie barykady znalazła się Rosja, a tych barykad jest dużo więcej niż jedna i cały czas zmieniają się ich strony.

Zapraszamy do słuchania audycji Więcej świata.

 

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej