Dziennikarstwo w czasach dezinformacji. Jak pisać o Polsce w Rosji i Rosji w Polsce?

Projekt realizowany jest przez Fundację Wspólna Europa – wydawcę portalu Eastbook.eu. Fundacja Wspólna Europa jest polską organizacją pozarządową skupiającą się na realizacji projektów, których celem jest budowanie mostów między społeczeństwami polskim i wschodnioeuropejskimi. Sztandarowym projektem Fundacji jest portal Eastbook.eu. Portal powstał w 2010 roku jako blog o Europie Wschodniej założony przez studentów Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ostatnie siedem lat rozwinął się w stronę profesjonalnego portalu internetowego, którego celem jest informowanie polskich czytelników o wydarzeniach, społeczeństwach, kulturze i polityce państw wschodnioeuropejskich oraz czytelników rosyjskojęzycznych o Polsce i Europie Środkowej.

Projekt dofinansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zakłada opublikowanie 50 artykułów w języku polskim oraz rosyjskim na portalu Eastbook na temat polskiej i rosyjskiej kultury, sztuki, stylu życia, polityki, relacji polsko-rosyjskich i polsko-rosyjskich kwestiach  transgranicznych.

Do publikowania swoich artykułów na łamach portalu Eastbook zaprasza młodych oraz doświadczonych autorów z Polski i Rosji. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania Polską w Rosji i Rosją w Polsce oraz umożliwienie Polakom i Rosjanom dostępu do treści autorstwa dziennikarzy i publicystów z drugiego państwa.

Fundacja Wspólna Europa zorganizowała również debatę „Dziennikarstwo w czasach dezinformacji. Jak pisać o Polsce w Rosji i Rosji w Polsce?”, w której wzięli udział Ariadna Rokossowska, Paulina Siegień i Wacław Radziwinowicz.

Zapraszamy do czytania artykułów: www.eastbook.eu/

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej