Konkurs fotograficzny HumanDOC Proclub Camera

Obrazy świata to wynik przemyśleń i przeżyć z najróżniejszych zakątków globu. Celem konkursu jest podjęcie, zarówno przez twórców jak i odbiorców fotografii, tematu postrzegania różnorodności świata. Chcemy również pokazać zdjęcia ludzi szukających pozytywnych aspektów życia społecznego oraz zaprezentować relacje napotkane podczas życia codziennego jak i podróży. Chcemy szerzyć pozytywne wartości takie jak: dobroć, solidarność, odpowiedzialność, szacunek do innych, tolerancja i empatia. Interesuje nas codzienność migrantów mieszkających na terenie naszego kraju oraz jak Polacy widzą inne narodowości.

Temat jednej z kategorii konkursu brzmi "Polacy oczami Rosjan, Rosjanie oczami Polaków". Zadaniem tej sekcji jest pokazanie wielobarwności kulturowej i społecznej Polski i Rosji, a także tego jak postrzegamy się nawzajem. Szukamy obrazów wolnych od stereotypów i polityki.

Konkurs jest inicjatywą w ramach 7 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC, dofinansowany w ramach V otwartego konkursu.

Źródło: www.konkurs.humandoc.pl

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej