Uczniowie z Zespołu Szkół w Przywidzu spotkali się z rówieśnikami Średniej Szkoły Ogólnokształcącej nr 1 w Gurjewsku w ramach "Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2016"

Tematem przewodnim wymiany była „Historia Polski i Rosji w malarstwie obu narodów”, który był realizowany poprzez szereg warsztatów, zajęć edukacyjnych i integrujących.

Jednym z głównych zadań projektu było przygotowanie inscenizacji „Nasze korzenie” na podstawie „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Ponadto młodzież opracowała prezentację multimedialną na temat polskiego i rosyjskiego malarstwa, a także przygotowała „żywe” obrazy historyczne. Uczniowie z Polski, ubrani w odpowiednie kostiumy z epoki,  wcielili się w postacie Mieszka I i Dobrawy, Władysława Jagiełły i Jadwigi Andegaweńskiej. Natomiast rosyjscy uczniowie zaprezentowali  obraz Wiktora Wasniecowa ”Mocarze” i jego trzech staroruskich bohaterów legend - Dobrynia Nikiticza, Ilję Muromca i Aloszę Popowicza. Z malarstwem historycznym były również związane warsztaty plastyczne „Być jak Matejko”. Mieszane zespoły polsko- rosyjskie przygotowały plastyczne ilustracje do Legendy o Lechu, Czechu i Rusie.

Aby lepiej poznać historię Polski, uczniowie wyjeżdżali na wycieczki do Gdańsk, Malborka i Szymbarka. W wolnym czasie uczestnicy spotkania mogli aktywnie i kreatywnie spędzić czas nad jeziorem: pływali na kajakach, rowerach wodnych, kąpali się w wodzie, pokonywali przeszkody w parku linowym pod czujnym okiem ratowników i instruktorów, a także śpiewali przy ognisku.

We wrześniu polscy uczniowie pojadą z wizytą do Gurjewska.

Źródło: zsprzywidz.edu.pl/

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej