Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie zrealizował kolejny projekt Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży.

Tematem, trzeciej już wymiany młodzieży, były „Barokowe metamorfozy”, a tytuł zrealizowanego projektu: „Łączą nas barokowe tradycje”.

  • W projekcie wzięło udział 30 osób z ZSB i zaprzyjaźnionej z szkoły technicznej w Swetlym, w obwodzie kaliningradzkim. Projekt przewidywał zrealizowanie 8-dniowej wizyty grupy rosyjskiej w Polsce (01-08.09.2015) oraz 8-dniowej wizyty grupy polskiej w Rosji (08-15.10.2015).

  • W ramach projektu młodzież miała okazję poznać różne aspekty kultury i sztuki barokowej, jak również tworzyć własne „barokowe” dzieła. Było to możliwe dzięki uczestnictwu w warsztatach muzyki dawnej, warsztatach malarskich, warsztatach twórczości decoupage.
  • Młodzież realizująca projekt wraz z opiekunami uczestniczyła również w wyjazdach do miejsc będących kolebką architektury i sztuki barokowej w Polsce i Rosji – odbyły sie wycieczki do polskiej stolicy, Warszawy oraz lot do byłej stolicy Rosji, Petersburga. Oba wyjazdy były ogromnym przeżyciem dla tych osób, które owe miejsca odwiedziły po raz pierwszy. Młodzież rosyjska była pod ogromnym wrażeniem Wilanowa i warszawskiego Starego Miasta, Petersburg z imponującym Ermitażem i pobliskim Carskim Siołem wzbudził zachwyt wśród Polaków.
  • W Petersburgu uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych pod opieką p. Bożeny Turczyn i Anny Górskiej mieli również okazję złożyć wizytę w Konsulacie Polskim.

Tradycyjnie, młodzież realizowała nie tylko cele tematu projektu, ale przede wszystkim, budowała mosty porozumienia między podziałami: uczestnicy projektu poznawali wzajemnie swoja kulturę, tradycje, obyczaje, obalali stereotypy i uczyli się, że mimo różnic, wiele nas łączy.


Źródło: www.zsb.iq.pl

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej