IV Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego w Poznaniu.

12 listopada w Gimnazjum nr 50 w Poznaniu zabrzmiała rosyjska muzyka i rosyjska mowa. Na Konkurs Piosenki Rosyjskiej, odbywający się w tym dniu, przyjechała rekordowa liczba uczestników, zarówno solistów, jak i zespołów, którzy zaprezentowali ponad trzydzieści różnych utworów ‒ od powszechnie znanych XIX-wiecznych rosyjskich romansów po muzyczne kawałki z ostatniej dekady.

Zaskakująca była nie tylko liczba śpiewających po rosyjsku uczniów, ale przede wszystkim poziom artystyczny konkursu. Jury naprawdę nie miało łatwego zadania. Rozdano nagrody w dwóch kategoriach (szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły średnie) dla solistów i zespołów. O kolejności zdobytych miejsc decydowała poza poprawnością muzyczną wykonania także znajomość tekstu, dobra wymowa i odpowiednio dobrany repertuar.

Mamy nadzieję, że piosenka rosyjska jeszcze wielokrotnie zabrzmi w szkole, że idea konkursu będzie trwała, gromadząc co roku miłośników rosyjskiej kultury z całej Wielkopolski! До встречи, друзья!

fot. Jerzy Kot i Agnieszka Halka

Gimnazjum nr 50 zorganizowało IV Konkurs Piosenki Rosyjskiej we współpracy z Centrum w ramach IV Otwartego konkursu.

Źródło: www.gimnazjum50poznan.pl

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej