Międzynarodowa konferencja naukowa - Gra o świat: w stronę nowej Jałty?

W dniach 7-8 grudnia 2015 r. Instytut Studiów Politycznych PAN zaprosił do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej Gra o świat: w stronę nowej Jałty?

Konferencja nawiązywała do przypadającej w lutym 2015 roku 70. rocznicy spotkania Wielkiej Trójki w Jałcie. Miejsce tego spotkania – Krym – jest miejscem z dzisiejszej perspektywy o znaczeniu symbolicznym. Fakt ten powinien skłaniać do refleksji nad ewentualnością tworzenia się nowego porządku świata, który w skrócie można określić mianem „Jałty-bis”. Te siedemdziesiąt lat, które upłynęło od jałtańskiego spotkania Wielkiej Trójki, przynosi niezwykle bogaty materiał do analizy dla historyków dziejów najnowszych, politologów, socjologów i badaczy geopolityki. Ważnym elementem konferencji była obecność naukowców z Niemiec oraz Rosji, co dało możliwość spojrzenia na problematykę „jałtańską” z polskiego, rosyjskiego i niemieckiego punktu widzenia.

Program konferencji Gra o świat: w stronę nowej Jałty

Organizatorem konferencji był Instytut Studiów Politycznych PAN, a partnerem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej