Akademia Solidarności - warsztaty dla młodych dziennikarzy - w Gdańsku i Kaliningradzie.

16 młodych dziennikarzy, działaczy społecznych, publicystów i blogerów – wybranych z grupy 500 chętnych – we wrześniu przyjechało do Gdańska, aby kształcić się w Akademii Solidarności w trakcie warsztatów, wykładów, dyskusji, projekcji filmowych i spotkań z dawnymi opozycjonistami. Ten międzynarodowy projektu już od 10 lat inspiruje i wspiera w rozwoju młode elity intelektualne Europy.

AKADEMIA SOLIDARNOŚCI otworzy w tym roku podwoje w dniach 6–12 września w Europejskim Centrum Solidarności. Wśród słuchaczy znajdą się młodzi z 6 krajów: Francji, Irlandii Północnej, Portugalii, Rosji, Ukrainy i Polski.

Warsztaty i zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy projektu, są zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – pracowali w dużym międzynarodowym zespole, w mniejszych grupach eksperckich oraz indywidualnie pod okiem trenera. Rezultatem warsztatów były przygotowane przez uczestników pod okiem ekspertów: publikacja oraz publiczna debata. 
– Tytuł projektu nawiązuje do ruchu społecznego Solidarność i pokojowych przemian społeczno-politycznych, które miały miejsce w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W nich bowiem odnajdujemy inspiracje do rozwiązywania problemów współczesnego świata – mówi Anna Fedas, koordynatorka projektu z upoważnienia ECS. – Zaproszenie do udziału w projekcie osób z różnych stron świata i różnych systemów politycznych daje szeroką perspektywę. Grupowo-warsztatowy charakter zajęć umożliwia uchwycenie wielu aspektów tematu, a bogactwo odniesień wzmacnia jakość dyskusji i indywidualną wiedzę każdego uczestnika projektu. Ta metoda pracy, jak dowiodła praktyka lat, jest bardzo skuteczna.


Organizatorem przedsięwzięcia było Europejskie Centrum Solidarności. Projekt został dofinansowany przez Centrum w ramach IV Otwartego konkursu. 

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej