Kulinarny... i nie tylko podbój Wschodu.

"Kulinarny... i nie tylko podbój Wschodu" to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Amicus. Dzięki wsparciu Centrum w ramach IV Otwartego konkursu, na posesji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie odbył się piknik kulinarny, którego celem było rozbudzanie zamiłowań kulinarnych, poszerzanie wiedzy  z zakresu kultury, tradycji i obyczajów Polski i Rosji oraz integracja dzieci mieszkających w internacie.

Dzień wcześniej grupy opiekuńczo – wychowawcze  w internacie losowały, wybierały i przygotowały potrawy polskie i rosyjskie. Następnego dnia przy pięknej dekoracji i  sprzyjającej pogodzie  odbył się piknik, podczas którego każda grupa zaprezentowała się w strojach dwóch państw. Przeprowadzono konkurs wiedzy na temat kultury, tradycji i obyczajów Polski i Rosji, prawidłowe odpowiedzi były nagradzane upominkami. Następną konkurencją było stworzenie kreatywnej flagi. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i przy pomocy wychowawców ustawiły się tworząc flagi państw.   Wychowankowie zaprezentowali wykonane przez siebie dzień wcześniej  potrawy polskie i rosyjskie. Na pięknie nakrytym stole znalazły się m. in.  rosyjskie pielmieni, roladki naleśnikowe, rosyjska sałatka krabowa, sałatka z kurczakiem, miodem i musztardą, itd. Dzięki wsparciu i hojności  p. Marcina Grynkiewicza z Centrum Dobrego Smaku  na stole znalazł się przepyszny smalec wiejski, kiszone ogórki, a dzięki pomocy firmy „Łukosz” różnego rodzaju wędliny. Kolejnym etapem imprezy  była wspólna degustacja na świeżym powietrzu przy pięknej muzyce rosyjskiej.

Źródło: http://oswostroda.edupage.org/

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej