Rosyjscy uczniowie z Technikum Rolniczego w Miczurinskoje (obwód leningradzki) odwiedzili Legnicę w ramach Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży.

Tegoroczna wymiana młodzieży była już trzecią edycją projektu realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legnicy. 

W tym roku wymiana odbywała się pod hasłem „Barokowe metamorfozy”. Goście z Rosji zwiedzili m.in. Legnicę, zabytki Jawora, Krzeszowa, Wambierzyc i Wrocławia. Dla regionu Dolnego Śląska, w tym również dla Legnicy, temat był wyjątkowo trafiony, gdyż na tym terenie znajduje się się wiele zabytków architektury barokowej, natomiast w Sankt Petersburgu i obwodzi leningradzkim, gdzie miała miejsce druga część wymiany, do obejrzenia jest jeszcze więcej. 

Wymiana nie sprowadzała się jednak jedynie do zwiedzania wspaniałych budowli barokowych, ale pozwoliła na poszerzenie wiedzy o kulturze baroku, w tym literaturze, malarstwie, muzyce. 

- Ważnym elementem tej wymiany było nawiązywanie osobistych kontaktów między jej uczestnikami i przełamywanie stereotypów – powiedział Andrzej Zychowicz, dyrektor ZSO nr 2.

Źródło: http://www.portal.legnica.eu/

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej