ROSczytani. Otwarty Klub Literacki

To miejsce dla entuzjastów czytania, a jego gośćmi są znakomici pisarze rosyjscy. Spotykamy się, by w niezobowiązującej atmosferze Big Book Cafe wspólnie z autorami dyskutować wokół ich przekładanych na język polski książkach. Jak literatura portretuje współczesną Rosję? Jakie opowieści i gatunki pisarstwa robią dziś furorę wśród rosyjskich czytelników? Za co my, Polacy kochamy autorów i fabuły ze Wschodu? Jeśli fascynujesz się Rosją lub czujesz, że chcesz zrozumieć ją lepiej, lubisz czytać i dzielić się emocjami z lektury – klub ROSczytani jest dla Ciebie.

Każdy z uczestników spotkań będzie otrzymywał z wyprzedzeniem informacje o autorze i jego książkach, a także krótkie podsumowanie dyskusji. Gośćmi klubu ROSczytani będą znakomici współcześni autorzy tworzący różne formy literackie. Wstęp na spotkania klubu jest otwarty i bezpłatny. Spotkania odbywają się z tłumaczeniem z języka rosyjskiego.

Organizatorem klubu jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a gospodarzem spotkań – Big Book Cafe – nowe centrum literackie. Więcej o kolejnych spotkaniach otwartego klubu literackiego na www.cprdip.pl oraz www.bigbookcafe.pl.

Jeśli chcesz być członkiem naszego klubu, otrzymywać z wyprzedzeniem informacje o autorach i ich książkach, a także krótkie podsumowanie dyskusji wypełnij poniższy formularz.

Więcej informacji o edycji w 2018 roku można przeczytać tu.

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше