ROSczytani. Otwarty Klub Literacki

W 2018 roku, z nadzieją na kolejne lata, chcemy Was zaprosić w fascynującą podróż do kraju Dostojewskiego i Gogola, gdzie literatura zawsze zajmowała wyjątkowe miejsce, a pisarzy nazywano władcami dusz. Chcemy wspólnie zagłębić się w rosyjską literaturę, jednak tym razem w tę współczesną. Razem z Wami odkryjemy o czym pisze się w Rosji po upadku ZSRS i jakie tematy są ważne zarówno dla czytelników, jak i dla pisarzy. Podczas czterech spotkań chcemy się razem z Wami przyjrzeć co o współczesnej Rosji mówi nam jej literatura, ale przede wszystkim co nam może powiedzieć o nas samych.

SPOTKANIE #1: ALEKSANDRA MARININA, 27 marca
SPOTKANIE #2: JEWGIENIJ WODOŁAZKIN, 14 maja
SPOTKANIE#3: GUZEL JACHINA
SPOTKANIE #4:

>>> Jeśli chcesz być członkiem naszego klubu, otrzymywać z wyprzedzeniem informacje o autorach i ich książkach, a także krótkie podsumowanie dyskusji wypełnij poniższy formularz. <<<

SPOTKANIE #1: KOLACJA Z ZABÓJCĄ
Gość specjalny: ALEKSANDRA MARININA
Prowadzenie: Renata Kim
Kiedy: 27 marca, wtorek, 18.00
Gdzie: Big Book Cafe, ul. Dąbrowskiego 81, Warszawa

Aleksandra Marinina to najsłynniejsza i najpoczytniejsza rosyjska autorka kryminałów. W samej ojczyźnie sprzedała 50 milionów egzemplarzy swoich książek. Jej twórczość jest tłumaczona na ponad 30 języków, w tym koreański i chiński.

„Mój sukces nadszedł wyłącznie dlatego, że go nie oczekiwałam”
– mówi Aleksandra Marinina. Urodziła się w 1957 roku we Lwowie, w rodzinie prawników. Przez blisko 20 lat pracowała w milicji prowadząc badania w zakresie kryminologii. Debiutanckie opowiadanie napisane w duecie z Aleksandrem Gorkim opublikowała w 1991 roku w  magazynie „Milicja”. Rok później wydała pierwszą powieść „Zbieg okoliczności”. To był początek jej najsławniejszego cyklu kryminalnego o Anastazji Kamieńskiej, analityczce moskiewskiej policji.

Spotkanie z carycą rosyjskiego kryminału we wtorek, 27 marca inauguruje działalność ROSczytanych – otwartego klubu literackiego. Wizyta autorki odbywa się kilka dni po polskiej premierze jej nowej książki „Sztuka śmierci” (Wydawnictwo Czwarta Strona). W tej powieści Anastazja Kamieńska i jej młody kolega, detektyw Anton Staszis prowadzą śledztwo w związku z napadem na reżysera i dyrektora teatru „Nowa Mostwa”. W toku śledztwa pojawia się wielu podejrzanych, wszyscy kłamią, a rozwikłanie zagadki tkwi w niepozornym zdarzeniu z przeszłości.

 

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej