Jeszcze nie wszystko skończone..., Wiktor Szkłowski

Przekład autobiograficznej trylogii Wiktora Szkłowskiego Podróż sentymentalna. Wspomnienia 1917–1922 (1923)ZOO. Listy nie o miłości albo Trzecia Heloiza (1923) oraz Trzecia fabryka (1926) na podstawie rosyjskiej edycji ich nieocenzurowanych wydań.

We wspomnieniach z końcowych lat I wojny światowej oraz rewolucji i wojny domowej w Rosji a następnie pobytu autora na emigracji w Berlinie wątki osobiste przeplatają się z wydarzeniami historycznymi różnego porządku: militarnymi, politycznymi i kulturalnymi. Pamięci faktów towarzyszy w nich fikcja literacka, „pełna wiarygodność z ostentacyjną fikcją” mieszają się swobodnie i celowo, opatrywane autoironicznym komentarzem autora pozbawionego wszelkich złudzeń, któremu „znudzia się i mądrość, i ironia”.

Uczestnik i zarazem wnikliwy obserwator życia artystycznego, intelektualnego i politycznego czasów przełomu, żołnierz armii carskiej i republiki powstałej po obaleniu caratu, świadek katastrofy i klęski wojennej Rosji oraz krwawych i okrutnych wydarzeń rewolucji i wojny domowej, początkowo przeciwnik bolszewików, następnie – po powrocie z emigracji  – przez 60 lat  „żył, jak się dało, ale z radziecką motywacją”.  

Książka do nabycia na stronie internetowej Wydawnictwa SEDNO oraz w renomowanych księgarniach w całej Polsce.

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2016 
Współwydawca: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia 
Przełożył: Aleksandra Berkieta, Jolanta Skrunda
Redakcja naukowa: Danuta Ulicka
Oprawa: Twarda, szyta
Format: 145 x 210 mm
Liczba stron: 528
ISBN: 978-83-63354-28-2

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше