Eisenstein o Meyerholdzie, Władimir Zabrodin

Książka jest częścią wspólnego programu wydawniczego Wydawnictwa Akademickiego SEDNO i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia przedstawiającego zbiorową biografię inteligencji rosyjskiej XX i XXI wieku w literaturze dokumentu osobistego (listy, dzienniki, wspomnienia, autobiografie, monografie). W publikowanych dziełach, wydawanych po raz pierwszy w języku polskim, poznajemy najwybitniejszych twórców kultury i humanistyki rosyjskiej, uznanych i cenionych na całym świecie.

Rosyjski filmoznawca zebrał i opracował wszystkie teksty, publikowane i niepublikowane wcześniej, jakie Siergiej Eisenstein napisał o Wsiewołodzie Meyerholdzie; lektura konieczna dla osób interesujących się filmem, teatrem i kulturą Rosji I połowy XX wieku. 

Ten wybór ukazuje w całej pełni stosunek ucznia do nauczyciela i mistrza - od wątków osobistych po wymuszone wypowiedzi oficjalne. Pierwsze zapiski są datowane na rok 1919, ostatnie pochodzą z roku śmierci Eisensteina: od lat fascynacji przez lata odrzucenia dorobku mistrza i kwestionowania teatru jako instytucji po lata pojednania i prób ujęcia doświadczeń Meyerholda z perspektywy historyka teatru i pedagoga.

Książka do nabycia na stronie internetowej Wydawnictwa SEDNO oraz w renomowanych księgarniach w całej Polsce.

Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2015
Współwydawcy: Wydawnictwo Akademickie SEDNO i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
Przełożył: Henryk Chłystowski
Redakcja naukowa: Danuta Ulicka
Oprawa: Twarda, szyta
Format: 145 x 210 mm
Liczba stron: 372
ISBN: 978-83-63354-25-1

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше