Debata Projekt "Konserwatywna Rosja" - czym jest nowy rosyjski konserwatyzm? Narzędziem w rękach władzy czy odbiciem rzeczywistych preferencji społecznych Jaką rolę w projekcie konserwatywnym odgrywa Cerkiew?

W spotkaniu wzięli udział:
dr Andriej Zacharow – doktor filozofii, absolwent Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Deputowany ludowy Federacji Rosyjskiej (1990-1992), członek Rady Najwyższej Federacji Rosyjskiej (1992-1993), deputowany Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej pierwszej kadencji (1993-1995). Od 1996 do 2004 – pierwszy prezes Fundacji Rozwoju Parlamentaryzmu w Rosji. Od 2006 jeden z redaktorów pisma Żelazny zapas: debaty o polityce i kulturze (Неприкосновенный запас: дебаты о политике и культуре). W latach 1994-2014 ekspert Moskiewskiej Szkoły Edukacji Obywatelskiej, a od 2013 – Fundacji Gorbaczowa. Autor ponad 120 publikacji z zakresu m.in.: federalizmu w Rosji, aktywności obywatelskiej i politycznej w Rosji.

dr Witold Rodkiewicz – absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego (1986). Doktorat z historii na Uniwersytecie Harvarda (1996), analityk w Zespole Rosyjskim Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia, specjalizujący się w polityce zagranicznej Rosji oraz adiunkt w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Autor (wspólnie z Jadwigą Rogożą) raportu „Potiomkinowski konserwatyzm. Ideologiczne narzędzie Kremla”.

Maria Przełomiec – dziennikarka, była korespondentka sekcji polskiej BBC, obecnie w Telewizji Polskiej. Specjalizuje się w tematyce związanej z krajami byłego ZSRR. Od 9 lat w TVP Info prowadzi program Studio Wschód. Odznaczona przez prezydent Litwy Medalem Pamiątkowym 13 Stycznia oraz przez ministra spraw zagranicznych RP Odznaką Honorową Bene Merito za upowszechnianie wiedzy na temat uwarunkowań polskiej polityki zagranicznej, szczególnie na Wschodzie.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej