Wykład prof. Aleksandra Lipatowa w Krakowie pt. „Kultura a polityka”.

prof. Aleksandr Lipatow

18 kwietnia 2013 r. w Krakowie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Międzynarodowe Centrum Kultury gościli Aleksandra Lipatowa z wykładem „Kultura a polityka”, który odbył się w ramach cyklu „Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury”.

prof. Aleksandr Lipatow – polonista, slawista, pracownik naukowy Instytutu Słowianoznawstwa Rosyjskiej Akademii Nauk, profesor Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego. Autor wielu publikacji na temat historii literatury i kultury polskiej, cywilizacji europejskiej i Słowiańszczyzny, powiązań kultury rosyjskiej z kulturą i sztuką zachodnią, teorii i metodologii badań historyczno kulturowych, sytuacji społeczno politycznej i kulturowej Rosji poradzieckiej, m.in. Słowiańszczyzna – Polska – Rosja. Studia o literaturze i kulturze (1999), Rosja i Polska. Konfrontacja i grawitacja (2003) oraz Rosja dzisiejsza. Między przeszłością a teraźniejszością (2007).

Fot. Michał Ramus

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej