Kieszonkowy słownik piłki nożnej rosyjsko-polski i polsko-rosyjski

Słownik jest kierowany do wszystkich miłośników piłki nożnej. Zawiera nie tylko podstawowe wyrazy oraz połączenia wyrazów, stanowiące oficjalne sportowe terminy, ale też wyrazy, wyrażenia i zwroty używane w polskim i rosyjskim socjolekcie futbolowym, również niektóre popularne wyrażenia z żargonu piłkarzy i kibiców. Słownik ten ma wspomóc polskich kibiców w pokonywaniu barier językowych podczas pobytu w Rosji – głównie w rozmowach towarzyskich na temat futbow trakcie mistrzostw. (z przedmowy)

Wychodząc naprzeciw potrzebom kibiców wybierających się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej słownik zawiera również rozmówki ułatwiające komunikację w sytuacjach niezwiązanych bezpośrednio z piłką nożną jak np. w hotelu czy w restauracji. 

Informacje szczegółowe:
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2018
Autor: Yury Fedorushkov
ISBN 978-83-64486-63-0

Słowniczek w wersji elektronicznej można pobrać w formacie PDFMOBI lub EPUB. Osoby zainteresowane wersją drukowaną zapraszamy do siedziby Centrum po wcześniejszym umówieniu się (cprdip@cprdip.pl, 22 295 00 30).

Этот веб-сайт использует cookies. для получения более подробной информации пройдите по ссылке. Да, я согласен/согласна Нет, хочу узнать больше