Tragedia jeńców sowieckich II wojny światowej.
Artykuły zgromadzone w niniejszym tomie pozwalają lepiej zrozumieć, jak kształtowały się dzisiejsze narody Europy Środkowej i Wschodniej.
Siergiej Witte nakreślił panoramę imperium wstrząsanego konwulsjami, które doprowadzą do katastrofy caratu w 1917 roku.
Zbiór studiów nad sprawami wewnętrznymi Rosji, relacjami Rosja-Zachód trzy lata po aneksji Krymu.
Nowe ustalenia na temat sowietyzacji Europy Środkowej i Wschodniej.
Spojrzenie na historię w aspekcie doświadczeń społecznych, wyobrażeń politycznych i kontekstów kulturowych z perspektywy roku 1913 czy 1914.
Artykuły, napisane przez doborowych historyków z Polski i krajów sąsiedzkich, poruszają tematykę międzynarodowych aspektów polskich insurekcji.
Celem publikacji jest pokazanie czytelnikowi, że sowiecki system polityczny i ekonomiczny był niestabilny ze swej natury.
Autor szuka prawidłowości w losach funkcjonariuszy NKWD, starając się wskazać, jakie motywacje i koleje losu doprowadziły tych ludzi do udziału w Zbrodni Katyńskiej.
Ich tragedia pozostaje jednym z tych wątków, które wciąż czekają na należne miejsce w pamięci Europejczyków.
Nieodnalezione ofiary Katynia? Lista osób zaginionych na obszarze północno-wschodnich województw II RP od 17 września 1939 do czerwca 1940, Maciej Wyrwa
400 biogramów oficerów wyższych i starszych służących w Armii Czerwonej.
Rozwiń więcej
Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej