Nowe sankcje USA. Jak wpłyną na relacje z Rosją?

USA nałożyło sankcje gospodarcze na trzy kraje - Koreę Północną, Iran i Rosję. Jednak tylko w przypadku Rosji sprawa budzi większe emocje.

- To bardzo ważny projekt. Te trzy reżimy w różnych częściach świata zagrażają żywotnym interesom USA, na dodatek destabilizują sytuacje u swoich sąsiadów - uzasadniał republikański kongresmen Ed Royce nałożenie na Koreę Północną, Iran i Rosję nowych, ostrzejszych sankcji.

I o ile sankcje wobec Korei Północnej i Iranu emocji nie budzą, to zaostrzenie ich wobec Rosji już tak. Nowe amerykańskie restrykcje gospodarcze mają być odpowiedzią na ingerowanie rosyjskich służb w procesy polityczne w Stanach Zjednoczonych.

Jakie znaczenie ma ta sytuacja dla polityki wewnętrznej USA? Dlaczego "cały amerykański establishment związał ręce prezydentowi Donaldowi Trumpowi"? I co sankcje oznaczają dla państw UE? O tym mówił dyr. Ernest Wyciszkiewicz podczas audycji.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania: http://www.polskieradio.pl/

***

Tytuł audycji: Trzy strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Ernest Wyciszkiewicz (dyrektor Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)
Data emisji: 26.07.2017
Godzina emisji: 16.47

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej