Fundacja Ari Ari, beneficjent dotacji w ramach „Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2015”, gościł młodzież z Niżnego Nowogrodu, która wzięła udział w kolejnej części programu Samodzielność.

Tydzień spędzony w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej, przepełniony był serią intensywnych spotkań i warsztatów, m.in.:

  • warsztaty dźwiękowe (dźwięki binauralne i audiodeskrypcja) 
  • spotkanie z kynoterapeutą
  • spotkanie z inżynierem-wynalazcą,
  • spotkanie w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki

Oprócz licznych zajęć w SOSW w Dąbrowie Górniczej, uczestnicy wymiany odwiedzili również: Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza, Muzeum Miejskie w Dąbrowie Górniczej i Kopalnię Sztygarka, Zamek w Będzinie, wystawę poświęconą Wisławie Szymborskiej, krakowskie Sukiennice. W Krakowie spotkali się także z Jackiem Piotrowskim, prezesem i założycielem Fundacji Bez Przeszkód, który opowiedział m.in. o wolontariacie - jego prawnym funkcjonowaniu oraz roli wolontariusza w życiu osoby niewidomej.Grupa młodych Rosjan na co dzień uczy się w Państwowej Szkole Specjalnej i Rehabilitacyjnej dla Osób Niepełnosprawnych w Niżnym Nowogrodzie, a współpracę w projekcie wymiany współorganizuje niżnonowogrodzkie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niewidomych „Perspektywa".

Źródło: Fundacja Ari Ari

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej