VII edycja Ogólnopolskiego Festwialu Piosenki Rosyjskiej kolejny raz odbędzie się w Łodzi już 6 czerwca!

W Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej rokrocznie bierze udział ok. 200 uczestników z ponad 65 szkół, wyłanianych spośród 400 uczniów zgłaszanych przez szkoły i Domy Kultury z całej Polski. Wśród uczestników są m.in. reprezentanci Łodzi, Warszawy, Koszalina, Poznania, Lublina, Inowrocławia, Siedlec, Krakowa, Rzeszowa, Zamościa, Białegostoku, Kielc i wielu innych miast.

Festiwal ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Tradycja ta zrodziła się z pasji i entuzjazmu nauczycieli-rusycystów, pragnących stworzyć uczniom możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość, możliwość poznania kultury i bogactwa języka rosyjskiego poprzez piosenkę, a także do zaprezentowania własnych umiejętności w niecodziennym repertuarze na profesjonalnej scenie.

W tym roku hasło festiwalu zawiązuje  do pięknej, nostalgicznej "Modlitwy" Bułata Okudżawy "Dopóki nam Ziemia kręci się...". W tegorocznej edycji możemy spodziewać się wielu niesamowitych i oryginalnych wykonań piosenek rosyjskich bardów. 

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwallodz.pl

 

Projekt został dofinansowany  w ramach VII Otwartego Konkursu przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej