24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Nowe rosyjskie sztuki prosto z Festiwalu Młodej Dramaturgii Lubimowka w Moskwie, będą prezentowane w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt w Toruniu.

Seria czytań performatywnych rozpocznie się 20 maja, Jest to unikalna okazja to poznania nowej rosyjskiej dramatrugii. niektóe ze sztuk zostały przetłumaczone spcjelnie na Festiwal! Poniżej zamieszczamy szczegółowy program czytań:

20 maja, godz. 15.00-16.30 – czytanie dramatu:  „Mama” Asia Wołoszyna + spotkanie z autorką

22 maja, godz. 15.00-16.30 – czytanie dramatu:  „Karaś” Marina Dadyczenko

(tłum. Aneta Andrzejewska, Michał Kaproń, studenci Katedry Filologii Słowiańskiej UMK, opiekun dr Monika Krajewska)

Reżyseria: Aleksandra Jakubczak

23 maja, godz. 15.00-16.30 – czytanie dramatu:  „Czarne pudełko” Paweł Priażko  (tłum. Tomasz Leszczyński)

24 maja, godz. 15.00-17.00 – czytanie dramatu: „Utopia” Michaił Durnienkow

Reżyseria: Maciej Wiktor

25 maja, godz. 15.00-17.00 – czytanie dramatu:  „Śpiący” Marius Ivaškevičius (tłum. Tomasz Leszczyński)+spotkanie z autorem i Michaiłem Durnienkowem- dramatopisarzem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Młodej Dramaturgii Lubimowka

Reżyseria: Joanna Grabowiecka

 PROJEKT 7×7

Wydarzenie jest częścią programu Kontakt-Lubimowka. Studenci Zakładu Plastyki Intermedialnej UMK we współpracy ze studentami Wydziału Reżyserii z warszawskiej Akademii Teatralnej przygotują 7 czytań/instalacji sztuk składających się z 7 słów. Sztuki pochodzą z tegorocznej edycji festiwalu Lubimowka w Moskwie. Każde czytanie trwa 7 minut, a pozostaje w formie instalacji, happeningów, performansów, które zostaną zaprezentowane 24 maja.

Kurator programu: Tomasz Leszczyński

Tomasz Leszczyński – reżyser, tłumacz. Studiował w Akademii Teatralnej w Petersburgu. Wyreżyserował kilkanaście spektakli w teatrach w Polsce, na Litwie, Białorusi, w Rosji, Azerbejdżanie i Gruzji. Pracował w produkcjach filmowych jako koordynator (przy koprodukcjach filmowych z Rosją i Ukrainą). Od 2017 r. jest prezesem Stowarzyszenia Twórców „Cztery wymiary…”, w ramach którego zrealizował (jako koproducent) m.in. polsko-białoruski projekt muzyczny „KINEMO”.

Źródło: www.festiwal.teatr.torun.pl/

Projekt został dofinansowany w ramach VII Otwartego Konkursu przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. 

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej