W ramach V Otwartego konkursu Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Lisewo realizuje interdyscyplinarny projekt "Polsko-Rosyjski Dialog Kultur".

Podczas pierwszej części projektu grupa seniorów z Lisewa wybrała się do Ciechocinka by odwiedzić tamtejszą cerkiew, a także poznać różnice między religią katolicką i prawosławną.

W kolejnym etapie projektu zarówno dzieci, jak i starsza widownia miała okazję podziwiać żywiołowe tańce, pieśni i melodie w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Kundzia. Zespół swoim repertuarem artystycznym zaprezentował pieśni i tańce z wielu regionów Polski i Europy Wschodniej.

„Spotkanie z rosyjską matrioszką” to kolejne wydarzenie w ramach projektu "Polsko-Rosyjski Dialog Kultur". Dzieci i młodzież poznały symbole narodowe Rosji, w tym najsłynniejszą rosyjską zabawkę - matrioszkę, wysłuchały również utworów rosyjskich w wykonaniu uczniów klasy gimnazjalnej oraz bajkę „Rzepka”. Dzieci uczyły się i z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowiadane ciekawostki związane z kulturą Rosji.

Źródło:killisewo.com.pl/ , www.facebook.com

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej