Big Book Festival, Wielka ucieczka

Podczas tegorocznej edycji Big Book Festivalu odbyły się spotkania z Dmitrijem Bykowem i Borisem Akuninem, dofinansowane przez Centrum w ramach V Otwartego konkursu.

ŚMIAĆ SIĘ CZY BIĆ

Współczesna Rosja jako połączenie kryminału, thrillera i antyutopii. Dmitrij Bykow elektryzuje satyrycznymi komentarzami. O tym, jaką przyszłość wróży Rosjanom, opowiadał Łukaszowi Jasinie.

CAR KRYMINAŁÓW

To koniec serii o rosyjskim Sherlocku. Co teraz czytać będą Rosjanie zakochani w zbrodniach z epoki carów i jak mit złotych czasów chwyta za gardło dzisiejszą Rosję z Borisem Akuninem rozmawiała Renata Kim.

BORIS AKUNIN

Jeden z najpoczytniejszych autorów piszących po rosyjsku. Jest Gruzinem, tworzy pod japońskim pseudonimem. Stworzył bestsellerową serię, której bohaterem jest Erast Fandorin, rosyjski Sherlock Holmes. Jesienią ostatnia część cyklu ukaże się w Polsce.

DMITRIJ BYKOW

Jeden z najbarwniejszych i wyrazistych intelektualistów rosyjskich. Pisarz, poeta, publicysta i satyryk. Pisze powieści z elementami fantastyki, a także biografie (m.in. Borysa Pasternaka), prowadzi popularną audycję radiową. Uznawany za ważny głos opozycji antyputinowskiej. W Polsce ukazało się „Uniewinnienie“, a jesienią do księgarń trafi przekład futurystycznej powieści „ŻD“.

Źródło: http://www.bigbookfestival.pl/

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej