70 rocznica zakończenia II wojny światowej i jej miejsce w pamięci historycznej Polaków i Rosjan była tematem wymiany zorganizowanej przez Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego w Poznaniu.

- Wspólna nauka, praca i odpoczynek młodzieży powoduje, że między nimi naradza się więź, która podczas rozstania okazuje się niezwykle silna - przyznaje dyrektor Gimnazjum nr 50 w Poznaniu, Pan Wiesław Banaś.

Dzięki dofinansowaniu Centrum uczniowie z Polski i Rosji mieli okazję poznać historię okrucieństw Blokady Leningradu i obozu Auschwitz - Birkenau. Wizyty w takich miejscach silnie spotęgowały wrażliwość młodych ludzi na cierpienie, a swoje emocje wyrazili w pracach plastycznych i literackich. Uczestnicy wymiany poznali tragiczną historię czasów II wojny światowej, ze szczególnym naciskiem na obronę Leningradu, a nieocenioną pomocą w przybliżeniu tematu był  "Dzienniki czasu blokady" Leny Muchiny.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej