W ramach projektu „Polsko - Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2015” Małopolska Wojewódzka Komenda OHP zaprosiła do siebie młodzież ze Stowarzyszenia „Szturwał” z Kaliningradu.

Tematem wiodący wymiany była młodzież na współczesnym rynku pracy – szanse, wyzwania i obawy. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane  w dwóch częściach - spotkania młodzieży rosyjskiej i polskiej w Nowym Sączu oraz w Kaliningradzie. Uczestniczyła w nim 12-osobowa grupa młodzieży z Kaliningradu i 12 uczestników z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy, Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych i Zespołu Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu.

W polskiej części wymiany w pierwszym dniu odbyły się zajęcia poznawcze i organizacyjne, podczas których omówiono program i regulamin. W kolejnym dniu beneficjenci uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy oraz w zajęciach integracyjnych z doradcą zawodowym. Zajęcia pozwoliły młodzieży na lepsze poznanie oraz odkrycie swoich indywidualnych cech. W dalszej części projektu przewidziane były zajęcia związane z problematyką rynku pracy, spotkanie z doradcą EURES, wizyta w takich instytucjach jak: Sądecki Urząd Pracy, Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Młodzieżowe Centrum Kariery. Uczestnicy chętnie angażują się w zajęcia projektowe i wyrażają ogromne zainteresowanie nowymi inicjatywami w ramach wymiany. 

Źródło: www.malopolska.ohp.pl

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych plikach cookie można znaleźć tutaj. Tak, akceptuję Nie, chcę dowiedzieć się więcej